Priser og utmerkelser

Gullroten

I NHHS finnes det mange mennesker som legger ned mye tid og innsats for å drifte og gjøre studentforeningen så fantastisk som den er. 

Vi har et utrolig studentengasjement, og det er noen ildsjeler som utmerker seg i ekstra stor grad. Det er disse ildsjelene vi ønsker å hedre gjennom utdelingen av studentforeningens hederspris, Gullroten.

Vinnere av Gullroten

2020

Alexander Ramm

Jon Blekastad

Maria Kaminski

 

2019

Anders Dovran

Anders Gundersen

Christian Ziesler

 

2018

Endre Tørnby

Dina Mikalsen

Sebastian Sletten Eide

 

2017

Aksel Landsem Mjøen

Linda Roald

Mathias Gullien

 

2016

Hjalmar Richter Kolsaker

Jørgen Iden

Øyvind Fredriksen

 

2015

Daniel Hundvin Kårbø

Henrik Eftedal

 

2014

Andreas Sande

Arne Benjamin Schüren Stafsnes

Morten Dørum

 

2013

Edda Burheim

Kenneth Hanssen

Micael Ueland

 

2012

Andreas Martin Saxegaard

Erlend Karlseng

Mikkel Myhre

Æresmedlem

Æresmedlemmer av NHHS har gjort en særlig innsats for NHHS. Utmerkelsen kan bare gis til personer som selv ikke er eller har vært medlemmer av NHHS, men som ved sitt engasjement for NHHS har vist seg verdig et æresmedlemskap. 

Æresmedlemmer

2016

Victor Norman

2009

Atle Liland

2003

Irene Hansen

2001

Ingrid McMullin

1982

Erik Haug

Randi Nordstrønen

1981

Karl “Kalle” Lie

1979

Olav Harald Jensen

1972

Gabrielle Welle-Stand

1971

Gudrun Totland

Thorleif Borge

1969

Per Hagelsteen

1962

Hjalmar Fosdahl

1961

Ole Myrvoll

1960

Dag Coward

1959

Axel Sømme

Rolf Waaler

1957

Anna Aars Dahl

1953

Mads Madsen

1946

A. Meyer Johnsen

Georg von Erpecom

A. Hagelsteen

1945

Eillif W. Paulson

1941

Ingvar Wederwang

Kristofer Lehmkuhl

Ridder av De Niidkiære Kremmers orden

Ridder av De Niidkiære Kremmere er NHHS sin høyeste æresorden, og kan kun gis til tidligere eller nåværende medlemmer av NHHS som gjennom ekstraordinær engasjement over tid har vist seg verdig tittelen. 

Riddere

2017

Erik Aimar Engebretsen

2014

Christian Olsen

2010

Jenni Varpe Sjøtveit

2005

Rune Larsen

2004

Erlend Prestgard

2002

Johan Christopher Stenersen

1968

Axel Helgeland

1966

Sten Fredrik Lundbo

Tom A. Schanke

1965

Helge Wallum Nordvik

Ole Chr. Gulli

Per Aukner

1963

Cornelius M. Schilbred

Tore Omholt

1957

Per Grøholdt

1952

Magne Reed

1949

Erik Lundgaard

1947

Thomas Johan Blehr

1946

Hjalmar Hegge

1941

Fredrik N. Pharo

1940

Per Albert Johannes Palmer